AKTIVITY V OKOLÍ PENZIONU

Cyklotrasy

Jizerky jsou protkané cyklostezkami, které vás provedou jedněmi z nejhezčích scenerií Jizerských hor. Když šlápnete u penzionu do pedálů, za půl hodiny jste na hřebeni. Další směr, kterým se při objevování vydat, je pak jen na vás. Pokud vás šlapání do kopce tolik nebere, vyveze vás na hřeben cyklobus, který staví kousek od penzionu.


MTB

Vyznáváte spíš dobrodružnější pojetí ježdění na kole plné techniky, kamenů a kořenů? My také! Jizerky jsou pro trailové ježdění úplným rájem. Ať už flow traily s lanovkou na Tanvaldském Špičáku, nebo přírodnější traily v lese. Nasměrujeme vás, případně se můžeme domluvit na společné vyjížďce :).


Turistika

Ať z Josefova Dolu vyrazíte na túru jakýmkoli směrem, vždy to bude stát za to a bude to více či méně do kopce. Mezi oblíbené cíle na vycházky po blízkém okolí i s dětmi patří například Jedlový důl s vodopády, Protržená přehrada na Bílé Desné nebo přehrada Josefův Důl. Vyrazit ale můžete i k vzdálenějším a vyšším cílům. Hlavní hřeben Jizerek se zvedá ostatně hned za domem :).


Běžky

Běžkami jsou Jizerské hory vyhlášené, ale to dobře víte. Z Josefova Dolu je nástup přímo na Jizerskou magistrálu. Od Penzionu cca 15 minut pěšky nebo 5 minut autem k nástupu.


Sjezdové lyžování

Na pořádání mistráku ve sjezdu to v Jizerkách není, ale na pohodovou rodinnou lyžovačku zejména s dětmi je Josefův Důl a okolí ideálním výchozím místem. Přímo v obci jsou dva menší areály a v cca 10 minutové vzdálenosti autem jsou oblíbené areály Tanvaldský Špičák a Severák.


Skialp

Z Josefova Dolu jste za zhruba půl hodiny v tradičních oblíbených skialpových lokacích jako Ještěd nebo Harrachov a Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. A když zima dá, je možné na skialpech objevovat i okolní vrcholy Jizerských hor, kde budete velmi pravděpodobně sami.